Звіти про практику/стажування

Аня

З 23 грудня по 1 березня я проходила зарубіжну практику в місті Банско в Болгарії, яку мені організувала Одеська національна академія харчових технологій за допомогою туристичної компанії «Almariss».

Банско – це невелике місто в південно-західній Болгарії, розташований в Благоєвградській області. З усіх боків оточений потужними горами, увінчаними сніжними шапками. Кожен день вражає своїми прекрасними пейзажами. У Банско безліч сімейних пансіонів і готелів самих різних рівнів і класів. В одному з таких розкішних міст я проходила своє стажування.

Мені пощастило працювати в п’ятизірковому готелі «Regnum Bansko Apart Hoteland SPA», який розташований біля підніжжя гір. Готель славиться стриманим декором в коричневих тонах, великими апартаментами з видом на гори Пірін, розкішним спа салоном, вишуканою кухнею та сприяє повному і незабутньому відпочинку для туристів. Самим головним в данному готелі є персонал, який допомагає туристам провести чудові дні відпочинку.

Серцем готелю є – ресепшн. Зона ресепшена – це обличчя компанії, місце, куди в першу чергу звертається клієнт. Я булла прийнята на роботу, як адміністратор ресепшена. В мої обов’язки входило: приймати і розподіляти телефонні дзвінки, з’ясовувати потреби тих, що дзвонять і відвідувачів готелю, надавати інформацію про наявність вільних номерів, вартості проживання в залежності від категорії номера і умов бронювання, організовувати прийом і розміщення клієнтів, забезпечувати зберігання, видачу та отримання ключів від номерів, контролювати своєчасність оплати за проживання в готелі і надання послуг та багато іншого. Спочатку було складно адаптуватися, адже більшість персоналу розмовляли не англійською, а тільки на своїй рідній болгарській мові, і потрібно було схоплювати на льоту. Менеджери готелю пояснили, як користуватися програмою «Сlock» (програма для роботи з клієнтами в готелі) і як правильно спілкуватися з клієнтами. Мене навчали початковим фразам на болгарському, а я прислуховувалася і через пару тижнів адаптації я вже легко розмовляла з колегами на болгарсько-російськіймові і найцікавіше те, що мене розуміли. В кінці практики я вільно розмовляла з персоналом та колегами вже не тільки англійською, а й болгарською.

У вільний час я вивчала місто Банско. Адже, Банско відомий своєю відмінною рисою архітектурної епохи болгарськоговідродження 18-19 століть. У центрі – старовинна церква Святої Трійці, далі йдуть вузенькі бруковані вулички, традиційні селянські будинки з настінним розписом і різьбленням по дереву. Навколо Банско знаходиться 15 км гірськолижних трас на висотах 1100-2500 м. Як же було б не піднятися і не відчути міць гори Пірін, яку оспівують в болгарських національних піснях.

Мені дуже сподобалася ця практика, яка містила в собі, як роботу, так і відпочинок. Я придбала неціоненний досвід, поліпшила свої мовні навички, навчилася швидко орієнтуватися в стресових ситуаціях, навчилася працювати в команді, а також познайомилася з одним з найкрасивіших міст в Болгарії.

Я хочу висловити особливу подяку центру Міжнародних відносин за надану можливість !!!

Студенка 5 курсу факультету «Технології зерна і зернового бізнесу»,

Жигунова Ганна